Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2010-08-07

Jonavai - 260!

 

Laba diena Saule,
6 savaitgalį Jonavos miestas švęs savo 260-ies metų jubiliejų. Gal galėtumėte \"užmesti akį\" į šio miesto horoskopą? Kaip šiam miestui seksis būti puoselėjamam, kokiems zodiako ženklams jis labiau tinkamas gyventi, ar dar daug \"šviesių\" žmonių užaugins Jonava?
Dėkoju. Jonavietė

Sveikinu ir dėkoju už retą galimybę patyrinėti miesto praeitį, astrogeografiją.

Jonava- SVARSTYKLIØ miestas. Jis visada turės porą – Kauną.  Miesto simboliką ne atsitiktinai dabina romantiška Janinos ir Jono porelė, o herbą puošia Gulbė su dviem sparnais. Neris perskiria miestą į dvi dalis: į tą ,  kur elitas,puošnesnę, prabangesnę, ir į tą , kur paprasti žmonės, skurdesnę,. labiau apleistą . Toks padalijimas išliks visada. Ir teritoriškai, ir žmogiškai. Gimti žemesnio sparno dalyje - vadinasi  patirti nuo mažens  paniekinamą požiūrį iš elitinių, aukštesnio luomo  jonaviškių.

 

Jonavos rajono žemė giliai giliai išsaugojo bene seniausius praeities liudijimus. Miesto priešrašytinė istorinė praeitis yra ženkliai senesnė už Vilnių, lietuviai čia kūrėsi neatmenamais laikais .Dar neiškasti unikalūs radiniai įrodantys šią prielaidą . Manau, 2012-2015 metais archeologiniai ar kitokie kasinėjimai atvers daug  istorinių paslapčių.

Taip, Jonava užaugino ir užaugins bene daugiausia žymių žmonių, kurie gelbės ir saugos Gimtinę gerais ir nelabai gerais darbais,  nebėgs iš jos. Istorikai, dvasininkai, kultūros veikėjai, muziejininkai, chemikai, bet ir garsūs mafijoziai. Nežinau, ar A.Janukonį ir A. Zuoką galima pavadinti šviesuoliais? Kaip tikri Jonavos žymūnai,  jie bene stipriausiai įtakoja Lietuvos dabartį ir ateitį

 

Rajono išskirtinumas – tvirčiausiai Lietuvoje puoselėjamos protėvių, šeimos  tradicijos. 2009 - 2024 metais jos eižės, bus virsme, išsigrynins dėl ekonomikos, rinkos, motinų emigracijos. Gamybos ir prekybos įstaigų plėtra vyko 1994-2009 metais . Ji sutraukė į miestelėnų ir prekybos-gamybos įmonių sąskaitas bene daugiausiai lėšų Lietuvoje. Tokia sėkminga pajamų plėtra į miestą nebesugrįš. Bet  bus daug kitų džiugių reiškinių. Juk Jonavos gamybininkų , prekybininkų (ir jonaviškių mamų!) konkurencingumas ir gajumas – neįveikiamas! Jie randa aukso gyslas tankmėse ir gelmėse, partijų prieglaudose.

 

Jonavos  akmeninga rūstoka žemė ir miškai, upės tampa jų dėmesio taikiniu. Minėtu periodu- 2009 - 2024 metais – jei niekas nepakovos, Jonavos rajone gali būti iškertami didžiuliais  besaikiais plotais senieji miškai. Jonaviečiai yra kaip žydai vieningi darbo kolektyvuose ir kaip kinai – savanaudžiai individualistai privačių valdų teritorijose. Štai dėl ko miškų gynimo akcijas geriau aptarinėti, rengti su bendradarbiais, kreipiantis į valdiškas tarnybas . Saugokit šiuo periodu Nerį, vandens telkinius, šulinius nuo gamybinės taršos Gi jonaviečiai neturi daug požeminių gėlų vandenų . Vanduo bus didžiausias deficitas jau artimiausioje ateityje visame pasaulyje . Džiugu, iki 2024 m bus planingai tvarkomi, užsodinami miškai, kaimo sodybos, privatūs ūkiai. Žemė jau yra, bus iki 2024 m ariama, dalinama ir perdalinama .

 

Nauji dalykai prasidėjo ir Jonavos NT , žemės prekybos rinkoje. Vienos kainos šoktelėjo į padebesius, kitos – smuko pigiau saulėgrąžų.Na aukso vidurio ir stabilumo nenusimato. Nedarniose šeimose, giminėse dėl šios priežasties ir dėl atlygių, pinigų, maisto iki 2024 m vyks konfliktai, konkurencija, mirtini smurto protrūkiai. Geras ženklas – vyks daug statybų.

Man patinka Jonavoje dirbantys medikai. Jie ryškiai skyla į 2 grupes . Vieni – nepagydomi kyšininkai ir hm... nedorovingi ( pasileidęJ)) , kiti - nuostabūs, gailestingi , pasiaukoję. Ten gera gydytis, jei patenki pas antruosius. Lygiai taip pat suskilę tarnautojai, dirbantieji .

 

Jonavoje nelabai gera gyventi Žuvims, jas ten užgriūva per daug buitinių rūpesčių ir ligų

Vėžiai ir Liūtai Jonavoje greit lengvai iškyla, Skorpionai – praturtėja ar rizikuodami nuskursta , Šauliai turi daug įdomios veiklos, Vandeniai gali plėtoti menus ir vaikų projektus. Avinai ir Dvyniai greit išgarsėja. Svarstyklės – atranda ir išreiškia save. Daugiau nesėkmių Jonavoje išpuola tipinėms – Mergelėms, jos ten dažniau tampa nesuprastos, šešėlyje, vežančios 10 vežimų vienukart.. Taurams Jonava – rizikos miestas: gali ir pasakiškai pasisekti, bet gali ir patrūkti, traumuotis. Taurai (Kaunas, Tauragė ) yra šio miesto ir sponsoriai ir miesto lėšų eikvotojai . Ožiaragiams Jonavos žemė duoda daug jėgų sukurti šeimą, atrasti gimtuosius namus. Be šeimos ir namų Ožiaragiai ten liūdi, neužsibūna. 

 

Finansiškai stabiliausi rajone, potencialūs meno ir kultūros rėmėjai – prokurorai, mokesčių inspekcijos , Sodros ir Darbo biržos arbuotojai, draudikai, užsienio bankų ir užsienio bendrovių atstovai, aplinkosaugininkai ir miškotvarkininkai, kariai, verslininkai, plėtojantys Tauro srities verslus: maisto gamyba, žemės ūkio produktai, drabužiai. baldai,tekstilė, medžio apdirbimas, eko-produktai, siuvimas, .

Chemiją išplėtojo rusai, kurių  agresyvus miesto planavimas paliko negyjančių randų visoje Lietuvoje. JOnavai chemija ojoj kaip netinka - pernelyg nepralaidi, kieta  žemė, permažai pratekančių vandenų, perdažni , lyginant su visa Lietuva, debesys ir rūkai.


Jonavoje greit prakunta farmacininkai, medikai, menininkai, reklamos specialistai, renginių organizatoriai . Ten lengviau rasti darbo, nei kitur, ypač šiemet.. Sunkiau ten sekasi prekyba, viešbučių-kavinių verslas – įnirtinga konkurencija, be draugysčių ( linkėjimai mano mylimam restoranui „Aušrinė“ J)). Tačiau kas konkurenciją atlaiko- išties lengvai toliau plečiasi ir kuria darbo vietas.

 

Jonavoje gerą ar blogą vardą greit pasidaro teisininkai. Jonavoje gera kurti - modernų meną, rengti tarptautinius festivalius, masines liaudies šventes. Dainų šventę ar didelį balių rengčiau tik ten, o ne Vilniuje, kur visi dalyviai kamuojami organizacinių kliūčių ir sunkiai pakeliamų sąlygų. Jonaviškiai moka garbingai  priimti svečius.

Jonavos kultūros ir meno renginiai – yra itin pažangūs, vizijiniai (ką daug kas vadina - beprotški), sutraukia daug užsieniečių, aplenkia išpildymu laiką. 2010/06 – 2019 metais Jonavos rajono šventės ir festivaliai, sportininkų laimėjimai garsiai skambės plačiai garsės pasaulyje, sukvies ryškiais neeilines asmenybes iš Vokietijos, Rusijos, Belgijos, Kanados.

Jonavos jaunimas – vieningas ir draugiškas, spalvingas, stilingas ir atviras- tik savo kompanijose (skirtinguose miesto sparnuose). Aršus atvykėliams. Tas pasimatys – 2010-2011 m( peiliai, kumščiai). Tiesa , 1994-20012 metais jaunimo tarpe - ženkliai didesnis alkoholizmas ir narkotikų vartojimas, įvairios priklausomybės, sergamumas infekcinėmis. Džiugu, kad nuo 2012 m. tai išnyks . JOnavos rajone bene daugiausia numestų, paliktų, niekienio vaikų, gyvenančių be suaugusiųjų priežiūros, gatvėje.

 

Jonavos rajone – progresyviausios, žvaigždiškiausios Lietuvoje mados , dizaineriai, sporto klubai ir grožio salonai – atviri naujovėms, nebijantys eksperimentuoti. Prisiminiau, kaip važinėdavom susimetusios madingai kirptis į JOnavą, pas holivudinio braižo meistrę.  

 

Jonavoje vienam gyventojui tenka daugiausia transporto priemonių, lyginant su Lietuva. Tik nebūtinai jos visos registruotos, dėl ko statistika to nepatvirtins;J)))) Daugiausiai vienam gyventojui tenka mokytojų , žurnalistų, bibliotekininkų. gera žiniak smurtas 2008 rudenį pasitraukė iš mokyklų, o  reikli mirtis iš  rajono kelių. Avarijų bus,   kaip ir visoj Lietuvoj, bet ne tokių mirtinų ir ne tiek daug , kaip 1994-2009 mm

Muziejų plėtra ten – nesustabdoma, kaip ant mielių,  jų steigsis dar daugiau

 

Bažnyčių rajone turėtų būti nedaug 2 ar 3 pagrindinės. Bet su ilga, šviesia praeitim.. Kunigai ten patenka, užsilaiko 2 grupių – ar gryni komersantai, populistai, turgininkai,  ar tikrieji Dangaus šviesuliai, veiklūs, išprusę, išmintingi,  turintys iškalbos dovaną, teikiantys Lietuvai šventuosius.

Valdžioje  ten daug partijėlių, nuolat maišosi, verda ir virs nešvarios slaptos intrigos, ypač 2009-2010 mm Tačiau politikoje centrinė, orą daro visada viena partija, koks nors ryškiausias jos lyderis, kiti – šliejasi jo svitoje.

2010-2019 m – protai, jaunimo žiedas iš Jonavos nutekinės bangomis. 2010/06- 2011/06 1 banga, 2012/06- 2013/07 – antra, 2014/07- 2015/19 – didžiausia banga. Mat jauni jonaviečiai yra labai jautrūs perspektyvoms, jas užuodžia  greičiau, nei kitų miestų gyventojai , lengvai kraunasi lagaminus, daug keliauja,  nelaukia palankių  vėjų.

 

Saturnas Svarstyklėse 2009/11-2012/10 ženkliai apmažins gyventojų skaičių. Vienus tai varys į juodą depresiją, kiti tik dar labiau sutvirtės-sustiprės pasiryžimuose nepalikti rajono. Jo ekonomika pagerės, atlyginimai šoktels jau kitąmet, link vasaros.

Jonava, kaip ir Palanga, yra Lietuvos etnose atraminis tvirtybės miestas, lyg augalo šaknys. Kultūra, papročiai, tradicijos, šeimos ir namų ūkių sankloda – už šį pamatinį klojinį atsako Jonavos žemės užauginti ir išauklėti žmonės. Jei jau žmogus neranda užsikabinimo, prasigyvenimo Jonavoje, vadinasi, tautos šaknys – papuvę, ir gerų vaisių – ekonomikoje, švietime - nėra ko tikėtis . Iš ten – ir gyvybė, atgimimas , bet ir – pabaigos dvelksmas. Palangos grėsmės – jūra, Jonavos – „Azotas“.

Šią vasarą ir kitą pusmetį Jonavoje vyks daug ryškių vedybų-skyrybų,  naujoviškų viešų renginių ir viešų ryšių akcijų, bus aktyviai tvarkomos viešos erdvės , puošiamos meno kūriniais. Jonavos viešose erdvėse  visada pažymimi drąsūs, aktyvūs, veiklūs asmenys, kariai ir lakūnai, pažanguoliai . 2011/06- 2012/07 miesto ir rajono iždą papildys didelės dotacijos. 2012/07-2013/09 miestas sulauks daug svečių iš užsienio, turistų, vyks seminarai, disputai, konferencijos, sporto varžybos ir apdovanojimai.

 

 

 

Jonavoje gera tuoktis, susižadėti, prisiekti ištikimybę ant tilto – miesto energetika šiuos gražius porinius dalykus gali sutvirtinti amžiams.

 

2010/08/06 Dubhės įtakoje

P.S.

 

Rajonas, miestas gali išgarsėti pasaulyje, pritraukti turistus meno renginiais, parodomis, festivaliais, sporto varybomis,   vaikų/jaunimo  kūrybos ir poilisio stovyklomis, teatrais-kinais -koncertais (vardinu pozityvius dalyukus, nutyliu prekybą vaikais) . Miestas labai lengvai užmezga draugiškus ryšius  su kitais miestasi šalimis. Draugiškiausi jam  amerikiečiai, armėnai, graikai, meksikiečiai.

 

 

 

 

 

 

 

 

JOnava palankesnė tipiniams Oro, Ugnies ženklams (sangvinikams, cholerikams).Sunkiau joje pritampa žmonės su išreikšta Žemės stichija (flegmatikai)