Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2010-08-07

Jonavai - 260!

 

Laba diena Saule,
6 savaitgalį Jonavos miestas švęs savo 260-ies metų jubiliejų. Gal galėtumėte \"užmesti akį\" į šio miesto horoskopą? Kaip šiam miestui seksis būti puoselėjamam, kokiems zodiako ženklams jis labiau tinkamas gyventi, ar dar daug \"šviesių\" žmonių užaugins Jonava?
Dėkoju. Jonavietė

Sveikinu ir dėkoju už retą galimybę patyrinėti miesto praeitį, astrogeografiją.

Jonava- SVARSTYKLIØ miestas. Jis visada turės porą – Kauną.  Miesto simboliką ne atsitiktinai dabina romantiška Janinos ir Jono porelė, o herbą puošia Gulbė su dviem sparnais. Neris perskiria miestą į dvi dalis: į tą ,  kur elitas,puošnesnę, prabangesnę, ir į tą , kur paprasti žmonės, skurdesnę,. labiau apleistą . Toks padalijimas išliks visada. Ir teritoriškai, ir žmogiškai. Gimti žemesnio sparno dalyje - vadinasi  patirti nuo mažens  paniekinamą požiūrį iš elitinių, aukštesnio luomo  jonaviškių.

 

Jonavos rajono žemė giliai giliai išsaugojo bene seniausius praeities liudijimus. Miesto priešrašytinė istorinė praeitis yra ženkliai senesnė už Vilnių, lietuviai čia kūrėsi neatmenamais laikais .Dar neiškasti unikalūs radiniai įrodantys šią prielaidą . Manau, 2012-2015 metais archeologiniai ar kitokie kasinėjimai atvers daug  istorinių paslapčių.

Taip, Jonava užaugino ir užaugins bene daugiausia žymių žmonių, kurie gelbės ir saugos Gimtinę gerais ir nelabai gerais darbais,  nebėgs iš jos. Istorikai, dvasininkai, kultūros veikėjai, muziejininkai, chemikai, bet ir garsūs mafijoziai. Nežinau, ar A.Janukonį ir A. Zuoką galima pavadinti šviesuoliais? Kaip tikri Jonavos žymūnai,  jie bene stipriausiai įtakoja Lietuvos dabartį ir ateitį

 

Rajono išskirtinumas – tvirčiausiai Lietuvoje puoselėjamos protėvių, šeimos  tradicijos. 2009 - 2024 metais jos eižės, bus virsme, išsigrynins dėl ekonomikos, rinkos, motinų emigracijos. Gamybos ir prekybos įstaigų plėtra vyko 1994-2009 metais . Ji sutraukė į miestelėnų ir prekybos-gamybos įmonių sąskaitas bene daugiausiai lėšų Lietuvoje. Tokia sėkminga pajamų plėtra į miestą nebesugrįš. Bet  bus daug kitų džiugių reiškinių. Juk Jonavos gamybininkų , prekybininkų (ir jonaviškių mamų!) konkurencingumas ir gajumas – neįveikiamas! Jie randa aukso gyslas tankmėse ir gelmėse, partijų prieglaudose.

 

Jonavos  akmeninga rūstoka žemė ir miškai, upės tampa jų dėmesio taikiniu. Minėtu periodu- 2009 - 2024 metais – jei niekas nepakovos, Jonavos rajone gali būti iškertami didžiuliais  besaikiais plotais senieji miškai. Jonaviečiai yra kaip žydai vieningi darbo kolektyvuose ir kaip kinai – savanaudžiai individualistai privačių valdų teritorijose. Štai dėl ko miškų gynimo akcijas geriau aptarinėti, rengti su bendradarbiais, kreipiantis į valdiškas tarnybas . Saugokit šiuo periodu Nerį, vandens telkinius, šulinius nuo gamybinės taršos Gi jonaviečiai neturi daug požeminių gėlų vandenų . Vanduo bus didžiausias deficitas jau artimiausioje ateityje visame pasaulyje . Džiugu, iki 2024 m bus planingai tvarkomi, užsodinami miškai, kaimo sodybos, privatūs ūkiai. Žemė jau yra, bus iki 2024 m ariama, dalinama ir perdalinama .

 

Nauji dalykai prasidėjo ir Jonavos NT , žemės prekybos rinkoje. Vienos kainos šoktelėjo į padebesius, kitos – smuko pigiau saulėgrąžų.Na aukso vidurio ir stabilumo nenusimato. Nedarniose šeimose, giminėse dėl šios priežasties ir dėl atlygių, pinigų, maisto iki 2024 m vyks konfliktai, konkurencija, mirtini smurto protrūkiai. Geras ženklas – vyks daug statybų.

Man patinka Jonavoje dirbantys medikai. Jie ryškiai skyla į 2 grupes . Vieni – nepagydomi kyšininkai ir hm... nedorovingi ( pasileidęJ)) , kiti - nuostabūs, gailestingi , pasiaukoję. Ten gera gydytis, jei patenki pas antruosius. Lygiai taip pat suskilę tarnautojai, dirbantieji .

 

Jonavoje nelabai gera gyventi Žuvims, jas ten užgriūva per daug buitinių rūpesčių ir ligų

Vėžiai ir Liūtai Jonavoje greit lengvai iškyla, Skorpionai – praturtėja ar rizikuodami nuskursta , Šauliai turi daug įdomios veiklos, Vandeniai gali plėtoti menus ir vaikų projektus. Avinai ir Dvyniai greit išgarsėja. Svarstyklės – atranda ir išreiškia save. Daugiau nesėkmių Jonavoje išpuola tipinėms – Mergelėms, jos ten dažniau tampa nesuprastos, šešėlyje, vežančios 10 vežimų vienukart.. Taurams Jonava – rizikos miestas: gali ir pasakiškai pasisekti, bet gali ir patrūkti, traumuotis. Taurai (Kaunas, Tauragė ) yra šio miesto ir sponsoriai ir miesto lėšų eikvotojai . Ožiaragiams Jonavos žemė duoda daug jėgų sukurti šeimą, atrasti gimtuosius namus. Be šeimos ir namų Ožiaragiai ten liūdi, neužsibūna. 

 

Finansiškai stabiliausi rajone, potencialūs meno ir kultūros rėmėjai – prokurorai, mokesčių inspekcijos , Sodros ir Darbo biržos arbuotojai, draudikai, užsienio bankų ir užsienio bendrovių atstovai, aplinkosaugininkai ir miškotvarkininkai, kariai, verslininkai, plėtojantys Tauro srities verslus: maisto gamyba, žemės ūkio produktai, drabužiai. baldai,tekstilė, medžio apdirbimas, eko-produktai, siuvimas, .

Chemiją išplėtojo rusai, kurių  agresyvus miesto planavimas paliko negyjančių randų visoje Lietuvoje. JOnavai chemija ojoj kaip netinka - pernelyg nepralaidi, kieta  žemė, permažai pratekančių vandenų, perdažni , lyginant su visa Lietuva, debesys ir rūkai.


Jonavoje greit prakunta farmacininkai, medikai, menininkai, reklamos specialistai, renginių organizatoriai . Ten lengviau rasti darbo, nei kitur, ypač šiemet.. Sunkiau ten sekasi prekyba, viešbučių-kavinių verslas – įnirtinga konkurencija, be draugysčių ( linkėjimai mano mylimam restoranui „Aušrinė“ J)). Tačiau kas konkurenciją atlaiko- išties lengvai toliau plečiasi ir kuria darbo vietas.

 

Jonavoje gerą ar blogą vardą greit pasidaro teisininkai. Jonavoje gera kurti - modernų meną, rengti tarptautinius festivalius, masines liaudies šventes. Dainų šventę ar didelį balių rengčiau tik ten, o ne Vilniuje, kur visi dalyviai kamuojami organizacinių kliūčių ir sunkiai pakeliamų sąlygų. Jonaviškiai moka garbingai  priimti svečius.

Jonavos kultūros ir meno renginiai – yra itin pažangūs, vizijiniai (ką daug kas vadina - beprotški), sutraukia daug užsieniečių, aplenkia išpildymu laiką. 2010/06 – 2019 metais Jonavos rajono šventės ir festivaliai, sportininkų laimėjimai garsiai skambės plačiai garsės pasaulyje, sukvies ryškiais neeilines asmenybes iš Vokietijos, Rusijos, Belgijos, Kanados.

Jonavos jaunimas – vieningas ir draugiškas, spalvingas, stilingas ir atviras- tik savo kompanijose (skirtinguose miesto sparnuose). Aršus atvykėliams. Tas pasimatys – 2010-2011 m( peiliai, kumščiai). Tiesa , 1994-20012 metais jaunimo tarpe - ženkliai didesnis alkoholizmas ir narkotikų vartojimas, įvairios priklausomybės, sergamumas infekcinėmis. Džiugu, kad nuo 2012 m. tai išnyks . JOnavos rajone bene daugiausia numestų, paliktų, niekienio vaikų, gyvenančių be suaugusiųjų priežiūros, gatvėje.

 

Jonavos rajone – progresyviausios, žvaigždiškiausios Lietuvoje mados , dizaineriai, sporto klubai ir grožio salonai – atviri naujovėms, nebijantys eksperimentuoti. Prisiminiau, kaip važinėdavom susimetusios madingai kirptis į JOnavą, pas holivudinio braižo meistrę.  

 

Jonavoje vienam gyventojui tenka daugiausia transporto priemonių, lyginant su Lietuva. Tik nebūtinai jos visos registruotos, dėl ko statistika to nepatvirtins;J)))) Daugiausiai vienam gyventojui tenka mokytojų , žurnalistų, bibliotekininkų. gera žiniak smurtas 2008 rudenį pasitraukė iš mokyklų, o  reikli mirtis iš  rajono kelių. Avarijų bus,   kaip ir visoj Lietuvoj, bet ne tokių mirtinų ir ne tiek daug , kaip 1994-2009 mm

Muziejų plėtra ten – nesustabdoma, kaip ant mielių,  jų steigsis dar daugiau

 

Bažnyčių rajone turėtų būti nedaug 2 ar 3 pagrindinės. Bet su ilga, šviesia praeitim.. Kunigai ten patenka, užsilaiko 2 grupių – ar gryni komersantai, populistai, turgininkai,  ar tikrieji Dangaus šviesuliai, veiklūs, išprusę, išmintingi,  turintys iškalbos dovaną, teikiantys Lietuvai šventuosius.

Valdžioje  ten daug partijėlių, nuolat maišosi, verda ir virs nešvarios slaptos intrigos, ypač 2009-2010 mm Tačiau politikoje centrinė, orą daro visada viena partija, koks nors ryškiausias jos lyderis, kiti – šliejasi jo svitoje.

2010-2019 m – protai, jaunimo žiedas iš Jonavos nutekinės bangomis. 2010/06- 2011/06 1 banga, 2012/06- 2013/07 – antra, 2014/07- 2015/19 – didžiausia banga. Mat jauni jonaviečiai yra labai jautrūs perspektyvoms, jas užuodžia  greičiau, nei kitų miestų gyventojai , lengvai kraunasi lagaminus, daug keliauja,  nelaukia palankių  vėjų.

 

Saturnas Svarstyklėse 2009/11-2012/10 ženkliai apmažins gyventojų skaičių. Vienus tai varys į juodą depresiją, kiti tik dar labiau sutvirtės-sustiprės pasiryžimuose nepalikti rajono. Jo ekonomika pagerės, atlyginimai šoktels jau kitąmet, link vasaros.

Jonava, kaip ir Palanga, yra Lietuvos etnose atraminis tvirtybės miestas, lyg augalo šaknys. Kultūra, papročiai, tradicijos, šeimos ir namų ūkių sankloda – už šį pamatinį klojinį atsako Jonavos žemės užauginti ir išauklėti žmonės. Jei jau žmogus neranda užsikabinimo, prasigyvenimo Jonavoje, vadinasi, tautos šaknys – papuvę, ir gerų vaisių – ekonomikoje, švietime - nėra ko tikėtis . Iš ten – ir gyvybė, atgimimas , bet ir – pabaigos dvelksmas. Palangos grėsmės – jūra, Jonavos – „Azotas“.

Šią vasarą ir kitą pusmetį Jonavoje vyks daug ryškių vedybų-skyrybų,  naujoviškų viešų renginių ir viešų ryšių akcijų, bus aktyviai tvarkomos viešos erdvės , puošiamos meno kūriniais. Jonavos viešose erdvėse  visada pažymimi drąsūs, aktyvūs, veiklūs asmenys, kariai ir lakūnai, pažanguoliai . 2011/06- 2012/07 miesto ir rajono iždą papildys didelės dotacijos. 2012/07-2013/09 miestas sulauks daug svečių iš užsienio, turistų, vyks seminarai, disputai, konferencijos, sporto varžybos ir apdovanojimai.

 

 

 

Jonavoje gera tuoktis, susižadėti, prisiekti ištikimybę ant tilto – miesto energetika šiuos gražius porinius dalykus gali sutvirtinti amžiams.

 

2010/08/06 Dubhės įtakoje

P.S.

 

Rajonas, miestas gali išgarsėti pasaulyje, pritraukti turistus meno renginiais, parodomis, festivaliais, sporto varybomis,   vaikų/jaunimo  kūrybos ir poilisio stovyklomis, teatrais-kinais -koncertais (vardinu pozityvius dalyukus, nutyliu prekybą vaikais) . Miestas labai lengvai užmezga draugiškus ryšius  su kitais miestasi šalimis. Draugiškiausi jam  amerikiečiai, armėnai, graikai, meksikiečiai.

 

 

 

 

 

 

 

 

JOnava palankesnė tipiniams Oro, Ugnies ženklams (sangvinikams, cholerikams).Sunkiau joje pritampa žmonės su išreikšta Žemės stichija (flegmatikai)

 

 

 

 

 

liuchunkai
2018-11-05 14:09:00
20181105lck

ugg outlet


longchamp handbags


cheap jordans


canada goose outlet


fitflops shoes


michael kors outlet


mulberry handbags


nfl jersey wholesale


cheap jordans


michael kors wallets


under armour outlet


fitflops sale


cheap football shirts


tory burch outlet


cheap nfl jerseys


polo ralph lauren


cheap jordans


nike presto


christian louboutin outlet


air jordan 3


moncler outlet


kobe shoes


oakley sunglasses


canada goose coats


ugg outlet


thunder jerseys


polo ralph lauren


ugg outlet


ralph lauren polo shirts


uggs outlet


pandora charms


manchester united jersey


tory burch outlet


christian louboutin outlet


ed hardy clothing


real madrid jersey


oakley sunglasses


louboutin shoes


coach outlet online


canada goose jackets


cheap jerseys


kappa clothing


air max


christian louboutin outlet


air jordan shoes


camel shoes


pandora jewelry


new york knicks jersey


christian louboutin outlet


celtics jerseys


gucci outlet


uggs outlet


polo outlet


mizuno running shoes


michael kors outlet online


coach handbags


mont blanc pens


mavericks jerseys


canada goose coats


basketball shoes


palladium boots


polo outlet


giuseppe zanotti outlet


michael kors outlet clearance


michael kors outlet


fitflops sale


pandora outlet


kate spade outlet


ugg boots


michael kors outlet


coach outlet


coach outlet


canada goose outlet


ray ban outlet


canada goose outlet


michael kors outlet


pandora charms


polo ralph lauren


dior outlet


kobe 9


air jordan 4


swarovski outlet


ferragamo outlet


swarovski outlet


swarovski crystal


asics shoes


barcelona jersey


cheap nhl jerseys


clarks shoes


michael kors outlet online


ray ban sunglasses


montblanc pens


supreme clothing


canada goose jackets


nike shoes


canada goose jackets


bulls jerseys


ugg outlet


uggs outlet


magic jerseys


ugg boots


moncler outlet


ferragamo outlet


ugg boots


houston texans jerseys


y3 shoes


dolce and gabbana


true religion jeans


hermes outlet


coach factory outlet


tory burch outlet


herve leger outlet


salomon shoes


prada sunglasses


futbol baratas


supreme clothing


polo outlet


canada goose outlet


uggs outlet


michael kors


polo ralph lauren


cleveland cavaliers jersey


longchamp handbags


canada goose


fred perry polo shirts


mulberry bags


canada goose outlet


polo ralph lauren


canada goose outlet


michael kors outlet


michael kors outlet


lakers jerseys


michael kors outlet


burberry outlet


football shirts


polo outlet


coach outlet


le coq sportif shoes


lebron james shoes


canada goose jackets


moncler outlet


jordan shoes


world cup jerseys


moncler outlet


canada goose jackets


canada goose outlet


michael kors handbags


michael kors handbags


ralph lauren outlet


michael kors outlet


yeezy boost


hawks jerseys


true religion jeans


coach outlet


canada goose outlet


toms shoes


pandora charms


ugg outlet


pandora outlet


true religion outlet


coach outlet


christian louboutin outlet


uggs outlet


ugg boots


coach outlet


canada goose jackets


longchamp pliage


coach factory outlet


fila shoes


undefeated clothing


longchamp handbags


gucci handbags


canada goose outlet


canada goose outlet


longchamp solde


bvlgari jewelry


ugg outlet


coach outlet


coach factory outlet


fitflops sale clearance


ray ban sunglasses


christian louboutin outlet


fitflops outlet


coach outlet


coach outlet


fitflops


cheap nfl jerseys


christian louboutin store


prada shoes


coach outlet


true religion outlet


michael kors outlet


canada goose outlet


jordan shoes


coach outlet


gucci outlet


true religion jeans


off white


air jordan 4


michael kors handbags


michael kors outlet


red bottom shoes


ugg outlet


harden shoes


ray ban sunglasses


longchamp bags


knicks jerseys


uggs outlet


true religion jeans


ugg outlets


polo ralph lauren


uggs outlet


canada goose coats


nike outlet


nike lunarglide


ray ban sunglasses


adidas ultra boost


canada goose outlet


nike dunks


louboutin pas cher


golden goose sneakers


moncler jackets


pandora charms


christian louboutin outlet


coach outlet


ugg boots clearance


coach handbags


spurs jerseys


ubiq shoes


ugg boots


denver broncos jerseys


michael kors outlet


tory burch handbags


pandora charms


canada goose outlet


mbt shoes


air jordan 12


canada goose parka


cheap mlb jerseys


kate spade outlet


michael kors handbags


visvim shoes


oakley sunglasses


polo ralph lauren


fitflops sale clearance


pelicans jerseys


stussy clothing


minnetonka outlet


hermes birkin


ecco shoes


van cleef & arpels jewelry


cheap snapbacks


michael kors outlet


coach outlet online


nike shoes


ugg boots


vans shoes


longchamp outlet


ray ban sunglasses


coach outlet


ralph lauren pas cher


north face jackets


adidas outlet


supreme clothing


canada goose outlet


jordan shoes


michael kors outlet


ugg boots


michael kors


coach outlet


birkenstock sandals


michael kors outlet


mulberry handbags


merrell shoes


ralph lauren polo shirts


adidas uk


suns jerseys


polo ralph lauren


coach outlet


kings jerseys


ralph lauren polo shirts


canada goose jackets


moncler outlet


oakley sunglasses


ferragamo shoes


nike foamposite


mcm outlet


michael kors handbags


air max 90


kate spade outlet


ralph lauren polo


nike factory outlet


nike revolution


air huarache


michael kors outlet


kate spade outlet


off-white


ugg outlet


michael kors


canada goose outlet


20181105lck

Pridėti Komentarą


Ši svetainė – ne smurto zona. Provokatyvus, įžeidžiamas ar skleidžiantis negatyvias žinias bei emocijas komentaras bus be įspėjimo šalinamas, jo autorius – blokuojamas, praras teisę toliau komentuoti. Demokratija – tik su pliuso ženklu! Negalintys suturėti pykčio autorei rašykite tiesiai: sauleastrologe@yahoo.com

Jūsų Vardas