Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2005-02-23

Zodiako spalvų paletė

Rašėte apie žmogaus auros spalvas. Įdomu, ar jos atitinka asmeninio horoskopo planetas? Esu Dvynė, bet nemėgstu geltonos, kuri tradiciškai priskiriama šiam ženklui. Kur čia slypi prieštaravimas?

Spalva - nėra vien dėmė erdvėje, džiuginanti ar erzinanti akį.Tą žinojo senovės egiptiečiai. Jie dėvėjo skirtingų atspalvių rūbus, žyminčius jų veiklą ar gyvenamąją vietą. Ankstyvųjų indėnų civilizacijose spalvos buvo naudojamos kaip priemonės nuotaikai paveikti. Šiaurės genčių šamanai tam tikrais dažais "dažais" prisiviliodavo antgamtines būtybes ligoniams gydyti.

Šiandien Vakaruose, ypač spa-kurortuose, sparčiai populiarėja spalvų terapija. Štai akupunktūroje vietoj adatų naudojami spalvotos šviesos spinduliai.Moksliškai įrodyta, jog spalvos - tai skirtingo dažnio šviesos virpesiai, arba tam tikros energijos rūšys. Šie virpesiai tokie stiprūs, jog jautresni aklieji sugeba pajausti spalvas lytėdami. Raudonai būdingi aukščiausio dažnio virpesiai, žydrai - žemesnio. Štai kodėl raudonas skuduras suerzina tiek bulių, tiek instinktų nepraradusį vyrą. Užtat balzganai melsvos sienos miegamajame jį kaipmat apramina. Spalvų terapijos, kaip ir astrologijos, tikslas - nustatyti pusiausvyrą tarp vidaus pasaulio ir išorės, tarp žmogaus mikrokosmoso ir didžiųjų Visatos energijų.

Zodiakas irgi turi savo paletę. Kiekvieną ženklą, kaip ir jį valdančią planetą, ne tik simbolizuoja, bet ir aktyviai išreiškia tam tikros spalvos ir net geometrinės figūros. Patyręs astrologas gali "perskaityti" dominuojančius ženklus iš žmogaus aprangos, mėgiamų interjero spalvų. Paprastai mes rengiamės pagal savo Ascendentą, arba Kylantį Zodiako ženklą, o mėgstanme ir išreiškiame kūryboje - Saulės ženklo energijas. Žinant, kokias ypatybes skatina tam tikra spalva, galima ją panaudoti krizinėse situacijose. Rašant mokslinį darbą - merkti prieš akis geltonas tulpes, kopiant valstybinės karjeros laiptais - įsigyti ir nepaleisti iš rankų juodos odos protfelio, trokštant permainų ir kovos - apsivilkti raudoną striukę.

Ugninį impulsyvųjį Aviną ir Marsą atitinka ryškiai raudona, bylojanti apie aktyvumą, drąsą, džiaugsmą ir atvirumą,grubumą ir ryžtą. Ji choleriškai plieskia agresija pionierių kaklaraiščiuose ar komunistų vėliavose.Juk Avinai visur pirmi ir pasirengę kovai. Raudona ryški dienos šviesoje ir praranda savo galias naktį, kai ją sunku atskirti. Raudona spalva optiškai užaštrina ir suaktyvina bet kokį paviršių, tad jos forma - trikampis.

Ramiojo Tauro ir jo valdovės Veneros taikumą ir natūralumą pabrėžia gelsvai žalia, arba salotinė. Pavasario žaluma atnaujina ir išlaisvina jausmus, skatina nuoširdumą ir prigimtinį grožį, ramina ir gesina aviniškas aistras. Apgaubti jos pasyvių, inertiškų, moteriškų energijų pasijuntame lyg aptingusios, bet išmintingos karvės, besigrožinčios Alpių pievų kraštovaizdžiais. Žalia - tai amžinas gyvenimas ir viltis, ją atspindi plataus ovalo forma.

Judriųjų Dvynių ir Merkurijaus spalvos - skaisčiai geltona ir rausvai geltona. Lyg žalio trynio, kurį sunku išlaikyti šaukšte. Neatsitiktinai mokykliniai autobusiukai - ryškiai geltoni. Geltona - tai lengvumas, žingeidumas, jaunystė ir pokštai. Ji reikalauja laisvės, bendravimo, pažinčių, naujienų ir naujovių, ji griauna bet kokias sienas ir formas. Geltoni daiktai atspindi šviesą ir sutelkia dėmesį, štai kodėl ši spalva skatina intelektą. Jos forma - šešiakampė žvaigždė.

Paslaptingajam Vėžiui ir Mėnuliui priskiriama balkšvai žalsva, brandaus turkio spalva, kurią rytiečiai taip ir vadina - "mėnulio". Palyginus su Tauro žaluma , ji yra moteriškesnė, subtilesnė, šaltesnė, išoriškai - inertiška , o viduje - nepastovi ir itin emocionali. Ji skatina intuiciją, imlumą, svajingumą ir liūdesį, ji spinduliuoja baimes, pažeidžiamumą ir keistenybes , kurios sustiprėja naktį ir išnyksta saulei patekėjus. Smaragdo blyškumą išreiškia pailgo ovalo forma.

Savimylos Liūto ir Saulės gama - nuo tamsiai oranžinės ir auksinės. Šios pačios šilčiausios ir pozityviausios spalvos suteikia džiaugsmo, žvalumo ir energijos, žadina nuotaiką ir apetitą, skatina sąmoningus ir protingus poelgius,atstato norų ir galimybių pusiausvyrą. Rusvi atspalviai aitriną seksualumo,laimės ir prabangos pojūtį. Matyt todėl nelaimingi žmonės taip atkakliai kaupia aukso atsargas. Liūto spalvų formalus atitikmuo - platus rombas.

Kukli Mergelė ir jos Merkurijus diktuoja pilką su melsvai-žaliu atspalviu. Pilkšvas biurokrato kostiumas ar vienuolės abitas žymi uolumą, tvarką, paslaugumą,tarnystę. Baltos ir juodos samplaika - tai du kategoriški poliai: moralinė švara ir juodas cinizmas. Juk pilka yra mažiausia "spalvota" - ji sugeria kitas spalvas ir savotiškai jas gesina bei kontroliuoja. Pilkėjant lengviau ir lanksčiau prisitaikoma prie aplinkybių. Šią spalvą išreiškia stačiakampis.

Rafinuotas Svarstykles ir jų Venerą atitinka šviesiai citrininė ir pastelinės smėlio spalvos, kurios tarsi siekia sniego baltumo, sulyginančio visus tonus ir pustonius. Smėlinė guodžia, sukelia simpatijas, rodo išlavintą skonį, grąžina į aplinką dermę. Ji atspindi šviesą, kurią subtiliai prigesina. Tačiau , skirtingai nuo atviro Dvynių geltonio, ji pulsuoja užslėpta klasta ir prisitaikėliškumu. Jos forma - prailgintas šešiakampis.

Kovingą Skorpiono ir Plutono prigimtį atitinka granato ir vyšninė spalvos. Tai - vulknaninė aistra, įtampa ir nežemiška jėga, reiklumas, valdžios ir keršto troškimas, kančia ir pavojus. Avino ryškiai raudona skatina fizinį aktyvumą, o Skorpiono tamsiai raudona stipriau jaudina emociškai,žadina nežabotus jausmus. Jos forma - apverstas trikampis su viršuje užapvalintais kampais. Trumpai - širdis.

Šaulio ir Jupiterio dvasingą bei filosofinį būdą išreiškia žydra ir jauno turkio spalvos. Jos kreipia į tolius, į begalines erdves,suteikia pasitikėjimo savimi, verčia uždavinėti amžinus būties klausimus. Tai - religijos, tradicijos, išsilavinimo ir aukščiausiojo teisingumo spalvos. Neatsitiktinai dangiškus atspalvius mėgsta ir jiems pritaria beveik visi. Jų forma- idealus apskritimas.

Kietakaktišką, bet žemišką Ožiaragio ir Saturno prigimtį atliepia tamsiai ruda ir juoda. Šios spalvos žymi rimtį, tvirtybę, konservatyvumą ,uždarumą, pesimizmą, principingumą ir garbėtrošką. Juoda neatspindi šviesos, bet rodo rimtį, pesimizmą,užbaigtas formas ir pasiektus tikslus. Gedint pabrėžiama žemiškoji baigtis, o juodas vakaro drabužis ar juodasparnis Mercedesas tarsi įtvirtina svarbią padėtį visuomenėje, bet ir nubrėžia neįveikiamas asmeninės laisvės ribas.

Vandenio ir Urano tolerancija atsispindi šviesiai melsvuose, "blukintų džinsų" atspalviuose. Jie padeda atitrūkti nuo realybės, lengvabūdiškai nuskraidina mintis į dangiškus, antgamtinius fantazijos pasaulius. Su vienodais džinsais mes esame atviri ir draugiški, bet tuo pačiu - nenusakomi,,iš kur ir su kuo atėję. Melsva atitolina ir iškreipia daiktų kontūrus, tai skatina nuolat atsinaujinti, keliauti ir tyrinėti, kaip gi yra iš tiesų. Šios spalvos forma - besimanantis, besiplečiantis erdvėje, pulsuojantis apskritimas. Na, toks, kokie žybsi lazerių šou.

Nenuspėjamų Žuvų ir Neptūno paslaptis gaubia vaiski violetinė. Ji siejama su vidiniais prieštaravimais,priklausomybėmis,pasiaukojimu, mistika ir šventumu. Alyviniai atspalviai magiškai veikia sielą,slopina psichiką, įveda į transą,paklaidina neregimuose dvasių pasauliuose. Magai ir būrėjos gaubiasi violetiniais šydais tarsi pabrėždami priklausomybę nuo juos globojančių paslaptingų jėgų. Violetinė forma - aštuoniukės formos įgaubtas apskritimas.

Astrologė Saulė

Publikuota savaitraštyje "TV per savaitę".