Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2005-02-23

Pakraukime čakras

Gydydamiesi pas ekstrasensus ir bioenergetikus, jaučiamės sutrikę ir išdavę Šviesaus Proto priesaikus. Liūdna, kad esame priversti slapukauti , nes diplomuoti medikai arogantiškai purkštauja ir nepriima rankomis gydytų ligonių. Kol pirmieji neišaugo iš vaikiškos konkurencijos - "Negydysiu, nedraugausiu su tavim, nes draugavai su blogu berniuku" - telieka patiems aiškintis, ką ir kaip su mumis daro bioenergetikai. Pradėkim nuo čakrų.

Žmogus yra ne vien Žemės, bet ir Kosmoso gyventojas. Mūsų Dvasios kūnas, kaip ir Visata, yra sudarytas iš 7 subtiliųjų kūnų, kurie susiję tarpusavyje per energetinius centrus arba čakras. Jos yra sudarytos iš sutankėjusios eterinės medžiagos ir išsidėsčiusios išilgai stuburo vididnės dalies. Jų paskirtis - teikti subtiliąją energiją iš Kosmoso į eterinį kūną,iš kur ji patenka į fizinį. Oficialiai žmogaus sukurti prietaisai čakrų nefiksuoja, tačiau aiškiaregiai ir esktrasensai jas regi. Èakrų sistema yra išsamiai aprašyta senovės indų medicinos traktatuose.Iš čia - sanskrito pavadinimai, kuriuos netikslinga sulietuvinti,nes tai apsunkina bendravimą su kitakalbiais, iš kurių semiamės žinių apie kūno energetinę sandarą. Kai bioenergetikas mojuoja rankomis - jis reguliuoja mūsų čakrų veiklą. Labai svarbu, kas jis per žmogus. Tik švariai ir skaisčiai gyvenantys, spinduliuojantys darną,ramybę ir džiaugsmą, negodūs žmonės mums energetiškai nekenkia.

Èakros sujungia dvasinį kūną su fiziniu per meridianų kanalų tinklą. Jos lyg mažos elektros transformatorinės, paskirsto energiją kūno organams pagal poreikį. Sudėtinga dvasios kūno sandara yra žinoma, bet dar tik pradėta moksliškai ir techniškai tyrinėti. Žinodami, kokia planeta asmeniniame horoskope yra pažeista, galime aktyvinti jai pavaldžią čakrą. Kam to reikia? Dėl pažeistų planetų sutrinka natūrali energijos tėkmė, tai trikdo planetai pavaldaus organo veiklą, bjauroja charakterį, pažeidžia harmonigą santykį su aplinka, dėl to ir gyvenimas tampa pakrikęs, o Likimas - nemielas.

1. Eterinis kūnas. Jis gaubia mūsų fizinį kūną, nutolęs nuo jo per 3-4 cm. Įsčiose fizinis kūnas "užauga" pagal eterinio kūno matricą, yra pastarojo kopija. Eterinis kūnas saugo fizinį, stiprindamas jo sveikatos galias. Jam priklauso 2 čakros - Muladhara (Lyties) ir Svadhistana. Muladhara švyti raudonai ir yra siejama su Saturno planeta. Jos energetika valdo valią, gyvybingumą ir giminės pratęsimo galias.Ji ima elektromagnetines energijas iš Žemės ir nukreipia jas į aukštesnes čakras - Adžną ir Sachasrarą. Per Muladharą pasikrauname energija gimtosiose vietsose, nes ji sujungia mus su karmine portėvių atmintimi ir patirtimi. Antroji eterinė čakra Svadhistana švyti oranžine spalva ir siejama su Jupiterio planeta. Ši čakra kontoliuoja energiją,gaunamą iš maisto, ir generuoja vidinę energiją, kurią paskirsto į meridianus. Jos sritys - lytiniai organai,lyties instinktai, potencija, inkstai.

2. Astralinis kūnas sudarytas iš astralinės medžiagos (ezoterikai ją vaidna Mėnulio gravitacijos lauko materija). Astralinis kūnas yra labai plastiškas ir keičia kontūrus priklausomai nuo žmogaus nuotaikos ir psichikos būsenos. Jei eterinis kūnas niekada neatsiskiria nuo gyvo fizinio, tai astralinis gali atsiskirti ir , kaip sako bioenergetikai, "iškeliauti į astralą". Tačiau plonyte gija jis visada jungiasi su fiziniu. Astralinis kūnas valdo kvėpavimą, kraujotaką, maisto virškinimo procesus, žaizdų gijimą ir ląstelių atsinaujinimą. Pagrindinis astralinis organas - Saulės rezginys ir ties juo esanti Manipūra (Saulės rezginio čakra). Ji švyti geltonai ir siejama su Marso planeta. Manipūra kaupia visų kitų čakrų energiją ir jungia ją su astralinio pasaulio energijomis.Per ją pakraunamas energija visas kūnas. Ji kontroliuoja skrandį, virškinimo organus, kasą, kūno šildymo ir aušinimo sistemas. Per Manipūrą "susiurbiame" visas neigiamas emocijas iš aplinkos. Visuotinės baimės ir džiaugsmai aktyvina kiekvieno mūsų Manipūrą. Nuo depresyvaus tėvynainių psichoklimato niekur neįmanoma pasislėpti - nei auksiniuose narveliuose, nei psichoterapeutų kabinetuose. Telieka arba periodiškai pasikrauti teigimomis emocijomis svetur arba patiems aktyviai transformuoti aplinkos nuotaikas į pozityvias ir džiugias. Kodėl? Nes negrįžtamai sutrikusi Manipūros veikla pasireiškia cukralige, opa, hepatitu.

3. Mentalinis kūnas yra dvasinio kūno centras. Jis lemia mūsų tobulėjimą, nes jo plotmėje fiskuojami visi mūsų poelgiai. Jo čakra Repitvina yra tarp menčių ir švyti žaliai. Per ją energijos srautai ne tik įeina, bet ir išeina iš kūno. Repitviną aktyvina teisingumas, ištikimybė aukščiausiajai tiesai. Kuo stipriau mes išgyvename pasaulio neteisybes, išpažįstame tiesą - tuo stipriau pakrauname Mentalinį kūną. Repitvinos planeta - Chironas, valdantis kepenis ir antinksčius. Kai Repitvina "užakusi", nejaučiame polėkio, jausmai ir reakcijos tarsi apmirusios. Taip atrodo vaikai, kuriuos kažkas skriauudė, o jie neturėjo galimybės ieškoti teisybės, nes skriaudikų pusėje buvo jėga. Taip atrodo prievartos aukos, kai prievartautojai lieka nenubausti(jokios įstatymų raidės ir advokatų autoritetas negali nustelbti įgimto žmogaus teisybės jausmo). Neteisybę gynę žmonės neasigins nuo aukos išgyvenimų - nematomų jos kūno energijų.

4. Karminis kūnas valdo mūsų pasąmonę, kurioje užšifruota visų praėjusių įsikūnijimų patirtis ir informacija. Pirmoji jo Kalačakra yra kaklo srityje, švyti žydrai, yra siejama su Prozerpina ir valdo žodžio magiją, iškalbą. Fiziniame kūne ji valdo blužnį ir imuninę sistemą. Èakra Višudcha (Gerklės) yra ties 3-iuoju kaklo slenksteliu, irgi švyti žydrai ir pavaldi Merkurijaus planetai. Per Višudchą koncentruojama mąstymo energija, per ją teka mūsų sumanymų ir ketinimų , minčių srautai. Mintis turi būti ištarta ar užrašyta. Neišsakytos mintys, melas, nuslopinta protinė veikla, bjaurūs kėslai, destruktyvus mąstymas sutrikdo Višudchos veiklą - tai pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų, bronchų, plaučių ir skydliaukės susirgimais. Dusulys, kosulys, gerklės skausmai rodo, kad energijos apykaita Višudchoje sutrikusi. Galbūt atėjo laikas patylėti, pasimelsti arba pagaliau ištarti savo žodį, kažką apmąstyti ar pakeisti bendravimo su pasauliu būdus.

Trečioji mentalinė čakra - Pamatinė, arba Vandens taurė. Ji yra ties kirkšnimis (nežinau ar dgs - saulė), yra siejama su Neptūno planeta ir reguliuoja seksualinė energijos srautus. Kai Vandens taurėje sutrinka energijos apykaita (dėl Aukščiausios etikos ir Dieviškos meilės išdavysčių) žmogus suserga karminėmis ligomis - onkologinėmis, inkstų nepakankamumu, prasideda negrįžtami pakitimai šlapimtakiuose ir lyties organuose.

5. Intuityvaus kūno centras - čakra Adžna, vadinamoji "Trečioji akis", kurią dažnai "atidaro" šarlatanai. Ji yra kaktoje, švyti mėlynai ir siejama su Mėnuliu. Adžna apjungia kairįjį (loginį, materialųjį) ir dešinįjį (intuityvųjį, idealistinį) pusrutulius, ji atspindi žmogaus dvasines regas - stiprią intuiciją, aiškiaregystę, telepatiją. Aktyvi Adžna rodo intelektualų žmogų, turintį kūrybingą vaizduotę, gebantį įgyvendinti savo idėjas. Fiziniame kūne jos atitikmenys - smegenų pusrutuliai, posmegeninė ir endokrininės liaukos. Kita intuityvi čakra Trikūta yra tarpuakyje, švyti violetine spalva ir siejama su Baltuoju mėnuliu, arba Selena. Ji veikli tik pas žmones, kurie pasiekia itin aukštą dvasinį lygmenį, kuriems atsiveria didžiosios Būties paslaptys.

6. Nirvanos kūnas jungia mūsų individualias energijas su visuotinomis Tiesos ir Meilės energijomis. Jo centras - čakra Anahata, esanti ties kairiąja krūtimi. Jos vietoje visada vaizduojama kalavijais perverta Marijos širdis. Būtent per širdį Nirvanos kūnas jungiasi su fiziniu. Kai mes mylime, Anachata - spinduliuoja violetinę arba smaragdo šviesą.Jogai ją vadina "sielos vartais". Ji valdo širdį,kraujotakos sistemą ir nervų sistemą. jos valdovė - Venera. Kuo daugiau atiduodame savo meilės, tuo daugiau pritraukiame kosminės meilės energijos. Mylėdami mes skleidžiame gydomąją Anachatos energiją, kuri stebuklingai gydo ir ramina aplinkinius. Per Anachatą jaučiame kitų žmonių energetinius laukus,jaučiame skausmą ir stresuojame.

7. Absoliuto kūno pagrindinė čakra Sahasrara yra ties momenėliu. Ji aktyvi kūdikystėje, kol momenėlis neužaugęs. Žmogaus dvasia jungiasi su Visatos dvasia, po mirties ji vienintėlė nepalieka žmogaus subtilaus kūno ir lydi jį kelionėje Kosmoso erdvėse. Ši čakra aktyvi, kai žmogaus poelgiai ir veikla yra prasmingi, kai jis sąmoningai apsisprendžia būti Dievo valios išreiškėju. Daugumos žmonių, gyvenančių vien materialiais tikslais, ši čakra neveikia. Tik ėjimas dvasiniu keliu pažadina jos energijas, pavaldžias Saulei. Štai kodėl taip svarbu pažinti savo Saulės ženklo esmę, tik per kuriančiąsias savo komsogramos Saulės energijas mes subrandiname pilnatvinę asmenybę, ypatinga savo spalva ar nata papildome Dieviškąją harmoniją. Sahasrara švyti baltai ir reguliuoja smegenų žeivės veiklą.

Kita absoliuto čakra - Bramaranda yra viršugalvyje, spindi sidabro spalva ir jungia kūną su aukščiausiomis dieviškomis energijomis. Ji irgi atverta tik pas vienetus "nušvitusių" žmonių. Paveiksluose ji vaizduojama kaip nimbas virš šventųjų galvų. Absoliuto dalis yra ir Kundalini energijos centras, kuris simboliškai vaizduojamas kaip snaudžianti gyvatė ties stuburgaliu. Pažadinta ji pakyla stuburu aukštyn, įelektrindama žmogų ugningąja laisvės ir pokyčių energija. Kundalini pavaldi Uranui - ji trenkia kaip žaibas, išmuša karštis. Tai juntama staiga įtikėjus,kai mūsų artimieji meldžiasi juž mus. Jogos studijose įprasta "kelti" Kundalini energiją aukštyn, atliekant specialius kūną energizuojančius pratimus. Tai labai pavojinga, jei žmogus nėra dvasiškai pasiruošęs, jei jo sąmonė nėra švari ir atvira subtilioms energijoms.


Parengta pagal L.Nazarovos straipsnius